معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه کمک‌های داوطلبانه مردم مناطق محروم پشتوانه اصلی این تشکل مردم نهاد است گفت: استان‌های ایلام، سیستان و بلوچستان، قم، هرمزگان و بوشهر صدرنشین در کمک به توسعه حرم های مطهر هستند

یوسف افضلی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، گفت: میزان مشارکت مردم در کمک به بازسازی عتبات عالیات در سال ۹۷ نسبت به پیش‌بینی بسیار بیشتر بوده و تعهدات ۱۰۰ درصد محقق شده است.

وی در ادامه بیان کرد: مبلغ جمع آوری شده سال ۹۶حدود۸۰ میلیارد بود که حدود ۹۵ درصد تعهدات محقق شده، ولی در سال ۹۷ حدود ۱۲۰ میلیارد بود که ۹۰ میلیارد تعهدات استانی ۱۰۰ درصد محقق شد که ۳۰ میلیارد بقیه آن از طرف کارمندان وزارت خانه‌ها به صورت کاملا اختیاری پرداخت شده است.

افضلی در ادامه درباره اینکه کدام استان‌ها در این زمینه صدر نشین بوده اند گفت: استان‌های ایلام، سیستان و بلوچستان، قم، هرمزگان و بوشهر صدرنشین در کمک به بازسازی عتبات عالیات هستند.

وی در ادامه افزود: استان خراسان جنوبی با توجه به اینکه دارای بیشترین استان تحت پوششین است میانگین جمع آوری کمک روزانه بین ۵ تا ۷ هزار تومان است که بیشترین کمک را انجام داده اند.

افضلی در ادامه درباره اولویت ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال ۹۸ بیان کرد: اولویت ستاد در سال جاری اطلاع رسانی کار‌ها در عتاب مقدسه است.

وی در انتها بیان کرد: علاقه مندان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۲۳۳* (ستاره۲۳۳مربع) می‌تواند کمک‌های خود را واریز کنند و کمک‌های غیر نقدی و یا حتی نقدی خود را می‌توانند به مراکز استانی ستاد بازسازی عتبات عالیات تحویل دهند.