طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) با همت ستاد بازسازی عتبات عالیات پیشرفت چشمگیری داشته و آخرین مراحل اجرایی را سپری می‌کند

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف ، احداث صحن حضرت زهرا (س) از اوایل سال ۱۳۹۰ به همت ستاد بازسازی عتبات به منظور توسعه حرم امیرالمؤمنین (ع) آغاز شد.این طرح از دو بخش زیارتی و غیر زیارتی تشکیل شده است.

آقای فداکار  رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف در این باره گفت: آوازه پروژه صحن حضرت زهرا (س) نه‌تنها در منطقه و جهان اسلام بلکه در دنیا طنین انداز شده است.

وی افزود: امیدواریم با اتمام مراحل ساخت پروژه طی ماه‌های آتی، نشانی از ارادت ایرانیان به آستان اهل بیت را در قالب طرح توسعه حرم مطهر علوی تقدیم کنیم هر چند که شأن و منزلت این بزرگان بیش از این اقدامات و حرف‌ها است.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف با اشاره به تکمیل برخی از قسمت‌های این صحن، گفت: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با توجه به گستردگی و ظرافت خاص زمان زیادی را برای احداث نیاز داشت که خوشبختانه به همت مهندسان و هنرمندان ایرانی بخش اعظمی از این صحن تکمیل شده است.

وی از پیشرفت چشمگیر صحن حضرت زهرا (س) حرم مطهر  علوی خبر داد و افزود: هر روز شاهد پیشرفت بیشتر این صحن هستیم و اکنون پروژه رو به اتمام است و سعی داریم بزودی بخش زیارتی و غیرزیارتی را به طور هم زمان افتتاح و در اختیار عتبه علویه قرار دهیم.

هموطنان علاقه‌مند به مشارکت در فیض توسعه اعتاب مقدسه می‌توانند با شماره‌گیری کد #۲۳۳* (ستاره دویست و سی و سه مربع) کمک‌های خود را اهداء کنند.