رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: چهار محموله ستون سنگی برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س) در هفته جاری به نجف اشراف ارسال شد

احمد نجفی در گفت و گو با ایرنا افزود: این محموله ها شامل ۴۰ ستون کامل است که از کارگاه های تولیدی سنگ در محلات بارگیری و برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س ) به نجف اشرف ارسال شد.

وی بیان کرد: محموله های ارسالی بیش از تعهد محلات برای ساخت ۶۰۴ ستون سنگی است که برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف ارسال شده است .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت:برای ادامه مرحله دوم بازسازی صحن حضرت زهرا ۲۲۰ ستون ارسال شد.

نجفی افزود: مرحله سوم این طرح ۱۵۸ ستون نیاز دارد که تاکنون ۴۰ ستون ساخته و ارسال شده و بقیه نیز در حال ساخت و آماده سازی است.

وی اظهارداشت: ستون های ارسالی شامل سرستون، رینگ ستون و میله ستون ساخته شده در کارگاه فرآوری سنگ این شهرستان است که با استفاده از سنگ کوپ مرمر سفید استخراج شده از معادن استان کرمان و آذرشهر ساخته شده اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: ۲۰۰ ستون از ۶۰۴ سازه مذکور از سنگ مرمر مرغوب و سفید است که برای ساخت آن ها بیش از پنج تن سنگ استفاده شده است.

نجفی ادامه داد: برای نخستین بار در خاورمیانه تجهیزات پیشرفته و تخصصی برش ستون سنگی در اشکال متنوع در کارگاه های مجتمع سنگ بری محلات سه سال گذشته مستقر شد.

نجفی بیان کرد: یکی از صنعتگران نیکوکار محلات مراحل تهیه سنگ، فرآوری و نصب ستون در محوطه صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف را بر عهده گرفت که اکنون اضافه بر تعهد در حال ساخت و ارسال ستون های سنگی است.

محلات از توابع استان مرکزی در چند سال اخیر در امر کمک به بازسازی عتبات عالیات طبق سنجش ستاد مرکزی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

این شهرستان با ۲۵۰ کارگاه فراوری و ۷۰ معدن سنگ قطب تولید سنگ نمای کشور محسوب می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد