به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف، با تکمیل و بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه حرم مطهر سیدالشهدا(ع) که بنام صحن حضرت زینب(س) در حال اجراست، ۱۴برابر به وسعت کنونی این حرم مطهر افزوده می‌شود.

ستاد بازسازی عتبات عالیات طرح توسعه ۳۸ هکتاری را طراحی کرده است که براساس آن در اطراف حرم امام حسین(ع) سه صحن احداث می‌شود.در مرحله اول؛ فقط نیمی از صحن حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) با عنوان پروژه صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) ساخته می‌شود.

با توجه به زمین‌های تملک شده از سوی عتبه حسینی، در فاز نخست زمینی به مساحت حدود ۵ هکتار تحویل ستاد بازسازی عتبات عالیات شده و عملیات اجرایی آن از حدود دو سال پیش آغاز شده است.

با توجه به بالا بودن سطح آب‌های زیر زمینی در کربلا، باید پیش از انجام عملیات گودبرداری، محدوده اجرای پروژه تبدیل به یک استخر خشک می‌شد.به این منظور متخصصان ایرانی با استفاده از دستگاه‌های هیدروفرز در حال ایجاد دیوار آب‌‌بند به عمق بیش از ۳۰و عرض یک متر در محدوده پروژه هستند.

با تکمیل صحن عقیله بنی هاشم(س) که برنامه ۶ ساله برای آن در نظر گرفته شده است، حدود ۲۳۰ هزار متر بنا در اختیار حرم مطهر قرار می‌گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد