رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به تامین مصالح پروژه‌های اعتاب مقدسه از ایران گفت: کمک‌های خیرین برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر در دوره رکود، جان تازه‌ای به معادن و کارخانه‌های سیمان و فولاد کشور بخشید

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف ، مهندس پلارک در جریان بازدید از مراحل پیشرفت اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی افزود: وجوهاتی که خیرین و مردم دوست‌دار اهل بیت اهداء می‌کنند، صرف خرید انواع مصالح از کارخانه‌های کشور می‌شود، به این ترتیب برکت کمک‌های خالصانه اراداتمندان به اهل بیت به چرخه اقتصاد کشور رونق داده و نقش موثری در ایجاد اشتغال برای جوانان دارد.

وی با بیان اینکه مردم استان‌های کم برخوردار و اقشار کم‌درآمد جامعه بیشترین سهم را در اهداء کمک‌های مردمی دارند گفت: طی یک دهه فعالیت ستاد بازسازی عتبات، بسیاری از هنرهای دستی مانند قلمزنی، خاتم‌کاری، میناکاری، درودگری و مهارت‌های فنی مانند ساخت ضریح که در حال فراموشی بود، به برکت همین کمک‌های اقشار محروم دوباره احیاء شد.

وی توسعه ۲۰برابری حرم مطهر علوی را یادگار تاریخی ایرانیان در اعتاب مقدسه دانست و گفت: با تلاش و خلوص نیت تمامی دست‌اندرکاران اجرایی و حمایت‌های خیرین، این طرح که مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا(س) می‌باشد، با سرعت و دقت در حال تکمیل است.

مهندس پلارک افزود: با بهره‌بردای کامل از صحن و شبستان حضرت زهرا(س)، بارگاه حرم امیر مومنان که چند قرن به شکل کنونی بود، بیش از ۲۰برابر توسعه پیدا می‌کند از این رو این طرح بزرگ در تاریخ اعتاب مقدسه به‌عنوان نشانی از اردات شیعیان ایرانی به‌ یادگار خواهد ماند.

وی تصریح کرد: به اذعان کارشناسان، این طرح از نظر نوع خاص معماری، هنرهای استفاده شده، مصالح به‌کار گرفته شده، نوع تاسیسات فنی، استانداردهای اجرایی و … مشابهی در ایران و حتی منطقه ندارد.

وی با بیان اینکه با گذشت ۴سال، این طرح بزرگ بیش از ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اظهار کرد: براساس برنامه زمانبندی شده، عملیات اجرایی بخش زیارتی طرح تا پایان امسال به اتمام می‌رسد و بخش غیرزیارتی نیز عید غدیر سال آینده به پایان می‌رسد.

رئیس محترم  ستاد بازسازی عتبات عالیات ضمن تجلیل از مردم نیک اندیش و دوست‌دار اهل بیت در حمایت از این ستاد گفت: هومطنان علاقه‌مند به فیض مشارکت در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره‌گیری کد #۱۱۰*۷۸۰*(ستاره هفت هشتاد ستاره صدوده مربع) اهداء کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد