تونلی به طول ۴۸۰ متر وارتفاع ۶ متر وعرض ۸ متر به منظور ایجاد ارتباط بین موتورخانه پروژه وسایر بخشهای عمارت صحن فاطمه (س) به مرحله بهره برداری نزدیک می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات  نجف اشرف در ادامه انجام پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در ضلع غربی صحن مطهر علوی تونلی چند منظوره جهت هدایت کابلهای برق و ارتباطات و کانالهای سیستم تهویه مطبوع و حمل ونقل خودروهای ترابری داخل صحن طراحی وساخته شده است.

این تونل جهت ایجاد فضایی مناسب برای حمل ونقل خودروهای ترابری وخدماتی و هدایت کانالهای تهویه مطبوع به موتورخانه و کابلهای برق و ارتباطی یک تونل چند منظوره درون پروژه طراحی وساخته شده است.

این تونل که در زیر زمین ودر عمق ۱۴ متری از طبقه همکف صحن ساخته شده به ساختمان موتورخانه صحن حضرت فاطمه م زهرا (س ) منتهی می شود.

طول این تونل ۴۸۰ متر وعرض و ارتفاع آن به ترتیب ۸ و ۶ متر می باشد ودر سقف آن کانالهای سیستم خنک کننده وحرارتی وسایر کابلهای برق رسانی وارتباطی کارگذاری شده است.

مرحله خاکبرداری جهت ساخت این تونل در روز ۸/۱۱/۲۰۱۴ میلادی آغاز شده ومراحل بتن ریزی آن در تاریخ ۱۲/۱۲/۲۰۱۵ به پایان رسیده وطی این چند روز شاهد مراحل پایانی برق رسانی و کارگذاشتن کانالهای و لوله های سیستم تهویه مطبوع هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد